Termálne kúpalisko

Termálny prameň je unikátom. Vo svojej koncentrovanej podobe jeho zloženie je porovnateľné s mŕtvym morom v Izraeli. Pochádza tiež z treťohorného žriedla. Termálne kúpalisko má horúcu, silne mineralizovanú liečivú vodu, pulzujúcu pod obcou Podhájska. Svojou tepelnou kapacitou napríklad prevyšuje tepelnú kapacitu všetkých prameňov v Karlových Varoch. Pri hromadnom kúpaní nevznikajú žiadne ochorenia, pretože táto slaná teplá voda vnesené baktérie ihneď likviduje a nedovoľuje im rozmnožovať sa. Zloženie vody okrem dermatologických a kozmetických účinkov na ľudské telo liečivo pôsobí na ľudí, ktorí trpia ochorením dýchacích ciest, prieduškovým ochorením, reumatizmom, osteoporózou, artrózou, artritídou, kožným ochorením, cievnymi a kĺbovými ochoreniami alebo bolesťami chrbtice. Napríklad:

Vápnik pôsobí na doliečenie zlomenín. Bromidy zmierňujú bolestné stavy. Lítiun pomáha liečiť dnu. Jodidy stimulujú štítnu žľazu. Sírany napomáhajú pri liečení ekzémových ochorení.

 

Kúpeľný areál sa rozprestiera na ploche 14 ha. Od roku 1973, kedy bol navŕtaný v hĺbke 1900 metrov geotermálny prameň, vyrástol tu komplex s celoročnou prevádzkou s množstvom poskytovaných služieb. Termálna voda má v ústi 83 stupňov Celzia a výdatnosť 50 litrov za sekundu. Rekreačná zóna je na rozlohe 12 ha kde každý si môže nájsť svoj priestor na oddych a relaxáciu.


Dôkazom toho že účinky tohto termálneho prameňa sú hmatateľné, je už niekoľkoročná návštevnosť tých istých klientov u nás aj viackrát ročne.

 

Ukážka novovybudovaného Wellness centra Aquamarin v Podhájskej